SJEĆANJE NA PROŠLE DANE

VESNA ŠKARE OŽBOLT SA SUZAMA U OČIMA 'Tuđman je stalno zvao izbjegle Srbe da se vrate, ali nitko nije htio'

 Hrvoje Polan

KNIN - Bivši predsjednik Hrvatske Ivo Josipović izrazio je razumijevanje za premijerovu odluku da ne održi nikakve govore u srijedu Kninu.

"Vjerojatno je tako odlučio poučen prošlogodišnjim iskustvima kada mu se zviždalo. Možda je baš zato izbjegao govore", odgovorio je kratko Josipović i dodao da je Hrvatska jučer na mimohodu u Zagrebu pokazala jedinstvo.

Kninska gradonačelnica Josipa Rimac zahvalila je svim građanima koji su na veliki dan došli u Knin iskazati počast i poštovanje onima koji su nam podarili slobodu, hrvatskim braniteljima. Prisjetila se i poziva na mir biskupa Badurine koji je 1990. uputio pobunjenim Srbima u Kninu izrazivši i brigu za Hrvate u tom gradu.

Rimac se prisjetila i don Mirka Barbarića koji je 10. listopada 1991. svjedočio o stradanjima Hrvat...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 04:37