NA MJESTU 'ZLOČINA'

VIDEO, FOTO: NEVJEROJATAN PRIZOR NA CETINI Nasuli rijeku kako bi preko nje mogli prelaziti i autima!?

 
 Ante Čizmić / HANZA media
 
VIDEO, FOTO: NEVJEROJATAN PIZOR NA CETINI Nasuli rijeku kako bi preko nje mogli prelaziti i autima!? Ogorčeni mještani ne mogu vjerovati, a javio se i 'arhitekt' prijelaza: 'Imam li dozvole? Sve sam rekao inspektorima, bili su ovdje koju sekundu prije vas'

Ma je li moguće da netko naspe kamenje u rijeku kako bi preko nje mogli terenci i bageri? Upravo to se dogodilo Cetini kod otočića Despotuša, kojega svojim smatraju sinjske općine Glavice, Otok i Gala, a katastarski je pripisan ovoj potonjoj, piše Slobodna Dalmacija.

- Je, ali rijeka je promošćena baš sa strane Glavica - tumači Marko Cvrlje, mladi ekološki aktivist s kojim smo blatnjavim Sinjskim poljem stigli na mjesto zločina koji je počinio koncesionar Despotuše - hotel "Alkar", čiji vlasnik Ivan Bašić živi u Australiji, a direktor Stipe Pavić ovdje vodi igru. Poslije ćemo čuti i njegovu stranu priče, a rijeku smo obišli nakon dojave da je golemo nezadovoljstvo mještana kulminiralo.

- Evo nas, ono je otočić preko puta - pokazuje nam Marko nasuti prolaz posred pl...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
09. siječanj 2026 10:42