NASTAVAK ŠTRAJKA

'VRIJEME JE ZA ULICU!' Sindikati najavili pojačanje pritiska i zaprijetili prosvjedima tijekom predsjedanja Europskom unijom

 
Sanja Šprem, Branimir Mihalinec
 Dragan Matić / CROPIX
 

Kompromis HDZ-a i HNS-a oko neke vrste modaliteta za rast učiteljskih plaća možda je spasio vladajuću koaliciju, ali nije impresionirao čelnike školskih sindikata koji već 15 dana provode štrajk u školama. Sanja Šprem, predsjednica Sindikata hrvatskih učitelja, uz ogradu kako su do nje doprle tri različite verzije, “i to kontradiktorne”, kazala je večeras da ne može komentirati nešto o čemu su zasad jedino izvijestili mediji.

- Ne bih skakala na prvu lopticu. Vlada treba pokazati odgovornost prema socijalnim partnerima. Ako ima ozbiljnu ponudu, neka nas pozove na sastanak, da čujemo što konkretno nude - rekla je Sanja Šprem. No, čak ni u tom slučaju ona sama, kao ni ostali sindikalni čelnici, nemaju ovlasti odmah prekinuti štrajk.

- Da me sad osobno nazove premi...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 22:58