Ministar pravosuđa Ivan Malenica kazao je nakon sjednice Vlade da će zatražiti izručenje Zdravka Mamića Hrvatskoj.
- Postoje određene procedure i faze postupka kada se može tražiti izručenje. Čini mi se da je to faza kada se podigne optužnica - kazao je.
Objasnio je i kako će ta procedura izgledati.
- Postupak se ostvaruje onda kada nadležno tijelo od nas zatraži da u komunikaciji s ministrom pravde Bosne i Hercegovine zatražimo izručenje. Čim Državno odvjetništvo od nas to zatraži, mi ćemo pokrenuti postupak, rekao je Malenica.
Ministru je postavljeno pitanje treba li Hrvatska Mamića pustiti nakon istrage ili ga privesti ukoliko ga BiH izruči Hrvatskoj.
- Zakon o međunarodnoj pravnoj pomoći i članak 40. je jasan. Može ga se izručiti u RH samo za postupak za koji se i...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....