Njemačka kancelarka Angela Merkel i partneri iz njezine koalicije čine se razjedinjeniji nego ikada u svojoj potrazi za zajedničkim kandidatom za idućeg njemačkog predsjednika, čime na vidjelo izlaze napetosti među tim strankama uoči općih izbora iduće godine.
"Nema dogovora", rekao je AFP-u izvor upućen u pregovore nakon neuspjelih razgovora između Merkel, koja je na čelu Kršćansko-demokratske unije (CDU), te čelnika ostalih dviju stranaka u velikoj koaliciji.
Njemački mediji prenose kako će se razgovori između Merkel, njezinog bavarskog saveznika i čelnika Kršćansko-socijalne unije (CSU) Horsta Seehofera, te predsjednika Socijaldemokrata (SPD) Sigmara Gabriela nastaviti idućeg vikenda.
Njih troje se mjesecima pokušava dogovoriti oko zajedničkog kandidata za naslj...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....