LONDON - Argentinska vlada zaprijetila je britanskim i američkim bankama pravnim akcijama zbog konzultiranja i analitičkih izvješća za tvrtke uključene u istraživanje nafte u vodama Falklandskog otočja, izvijestio je u nedjelju britanski dnevni list The Telegraph.
Čak je 15 banaka primilo pisma upozorenja na španjolskom jeziku od argentinskog veleposlanstva u Londonu, navodi list.
Pisma su usmjerena na smanjenje financijske potpore za pet istraživačkih tvrtki koje tragaju za naftom u regiji, uključujući Rockhopper Exploration, Borders & Southern, te Falkland Oil & Gas.
Argentina je već najavila da će kažnjavati tvrtke koje rade na istraživanju nafte ispred obala Falklandskog otočja u južnom Atlantiku.
Verbalno prepucavanje oko suvereniteta nad tim otocima, koji Argentin...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....