Barron Trump, najmlađi sin američkog predsjednika Donalda Trumpa, nazvao je hitne službe i spasio život prijateljici iz Londona nakon što je tijekom videopoziva svjedočio napadu drugog muškarca na nju.
Napadač kojem se trenutno sudi, ruski je državljanin i bivši MMA borac, Matvei Rumiancev. Kako piše britanski tabloid Daily Mail, navodno je bio ljubomoran zbog odnosa Barrona i žrtve. Odgovorio je na videopoziv predsjednikova sina s njezina mobitela, pokazao Barronu lice žene i zatim je zgrabio za kosu te gurnuo na pod. Viknuo joj je da “ne vrijedi ništa”, otkriveno je tijekom suđenja Rumiancevu.
Žrtvu je također nazivao “dr*ljom” i “kur*vom”, udarajući je nogama u trbuh dok je ležala na podu pokraj hladnjaka. Predsjednikovu sinu trebalo je nekoliko minuta da shvati kako doći do hitnih službi u Britaniji. Poziv je upućen u 2:23 sata ujutro, krajem siječnja prošle godine.
Najmlađi sin Donalda Trumpa zbog spoja s djevojkom zatvorio cijeli kat Trump Towera
Porotnicima je bila puštena snimka razgovora Barrona s operaterom, koju prenosimo u cijelosti:
Operater: Londonska policija, kako vam mogu pomoći?
Barron: Zovem iz SAD-a, uh, upravo sam dobio poziv od jedne djevojke, znate, tuku je. Adresa je [redigirano]. To se dogodilo prije otprilike osam minuta. Tek sam sad shvatio kako nekoga nazvati. Uh, ovo je stvarno hitno.
Operater: Kako se zove?
Barron: Zove se [redigirano].
Operater: Datum rođenja?
Barron: Ovo je stvarno hitno, molim vas.
Operater: Kako je poznajete?
Barron: Mislim, ti detalji nisu bitni, tuku je…
Operater: Znam, ali moram prikupiti informacije. Kako ste došli do tih saznanja?
Barron: Uh, dobio sam poziv od nje dok ju je neki muškarac tukao.
Operater: U redu, kako je poznajete?
Barron: Ne mislim da su ti detalji bitni, tuku je, ali u redu, dobro, upoznao sam je preko društvenih mreža, mislim da to nije važno.
Operater: Znate, ja mogu…
Barron: Tuku je!
Operater: Možete li prestati biti nepristojni i zapravo odgovoriti na moja pitanja? Ako želite pomoći toj osobi, odgovarat ćete na moja pitanja jasno i precizno, hvala. Dakle, kako je poznajete?
Barron: Upoznao sam je preko društvenih mreža.
Operater: U redu.
Operater: Znate li ime partnera ili osobe koja je tuče?
Barron: Ne.
Operater: I oni su kod kuće, nisu na ulici?
Barron: Točno. Jako je pretučena i poziv je bio prije oko osam minuta, ne znam što se do sada moglo dogoditi.
Operater: U redu.
Barron: Ispričavam se što sam bio nepristojan.
Barron je Trumpovo peto dijete i jedino dijete koje ima sa suprugom Melanijom. Prema snimkama policijskih kamera s mjesta događaja, žrtva je službenicima rekla: “Prijateljica sam Barrona Trumpa, sina Donalda Trumpa.” Jednog od policajaca potom se može čuti kako kolegi govori: “Dojavljivač iz SAD-a vjerojatno je sin Donalda Trumpa.”
Ženu su zatim tražili da ponovno nazove Barrona, a on je policajcima objasnio da je tijekom FaceTime poziva vidio kako žena plače, kao i udarce koje je zadobila.
- Nazvao sam vas, to je bilo najbolje što sam mogao učiniti. Nisam je namjeravao ponovno zvati i prijetiti mu jer bi to samo pogoršalo situaciju - rekao je predsjednikov sin policajcima.
Žrtva je tijekom svjedočenja na sudu rekla da joj je pomogao spasiti život i da je poziv koji je uputio hitnim službama bio poput “znaka od Boga u tom trenutku”.
Rumiancev je optužen za silovanje spomenute žene u dva navrata, napad i nanošenje tjelesne ozljede. Dok je bio u pritvoru, prevario je policajce da mu dopuste nazvati žrtvu i rekao joj: “Dok ti spavaš u svom toplom krevetu, ja sam u zatvoru.” Osam dana kasnije, iz zatvora je nazvao prijatelja po imenu Arsen, rekavši da mu je već poslao pismo koje bi trebao predati žrtvi, u kojem je moli da povuče svoju izjavu.
To je i učinila, ali je kasnije opozvala povlačenje izjave i rekla policiji da je izvorni iskaz istinit. Rumiancev poriče optužbe, a suđenje se nastavlja, prenosi Daily Mail.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....