KREMLJ U NISKOM STARTU

Bloomberg objavio koji je ključni Putinov uvjet za pregovore s Trumpom oko Ukrajine

Putin je sve uvjereniji da ima prednost na bojnom polju u Ukrajini i odlučan je da će postići svoj cilj, piše Bloomberg

Donald Trump, Vladimir Putin

 Alexander Nemenov/Afp
Putin je sve uvjereniji da ima prednost na bojnom polju u Ukrajini i odlučan je da će postići svoj cilj, piše Bloomberg

U budućim razgovorima ruskog predsjednika Vladimira Putina i američkog predsjednika Donalda Trumpa, Rusija će zahtijevati da Ukrajina prekine svoje veze s NATO savezom i postane neutralna država s ograničenom vojskom, smatraju upućeni u to pitanje, piše Bloomberg.

Putin je sve uvjereniji da ima prednost na bojnom polju u Ukrajini i odlučan je da će postići svoj cilj, da se Kijev nikada ne pridruži NATO savezu te da se ograniče njegovi vojni kapaciteti.

Stav Kremlja je da, iako pojedine članice NATO saveza mogu nastaviti slati oružje Ukrajini, ono se ne bi trebalo koristiti protiv Rusije ili za ponovno osvajanje teritorija, rekao je jedan od izvora upućenih u pripreme Moskve za eventualne pregovore.

Takvo Putinovo stajalište prkosi Trumpovoj želji da što prije okonča sukob, ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. lipanj 2026 05:07