VIKTOR ORBAN

‘Bruxelles je zaribao s cjepivima i to je gola činjenica. Uopće se ne provodi dogovor, neke članice dobivaju manje‘

Zaključio je kako bi Mađarska bila „u velikom problemu” da nije naručila 3,5 milijuna cjepiva iz Kine i Rusije
Viktor Orban
 Abir Sultan/POOL/AFP
Zaključio je kako bi Mađarska bila „u velikom problemu” da nije naručila 3,5 milijuna cjepiva iz Kine i Rusije

Bruxelles je „zaribao” nabavku cjepiva protiv koronavirusa, rekao je u nedjelju mađarski premijer Viktor Orban, dodavši da bi njegova država bila „u velikom problemu” da nije sama naručila cjepiva s istoka.

Dok je Izrael „skoro pa gotov” s cijepljenjem svoje populacije, a Ujedinjeno Kraljevstvo je na 30-40 posto, u Europskoj uniji je prosječno cijepljeno 6,8 posto stanovnika, rekao je Orban za državni radio Kossuth, a prenijela mađarska novinska agencija MTI.

„To je jasan pokazatelj da nešto nije u redu”, rekao je mađarski premijer.

„A to nije političko pitanje ili optužba niti nekakva antipatija prema EU ili briselskim birokratima, nego činjenice. Tako je kako je: zaribali su”, dodao je Orban, a prenosi mađarska novinska agencija MTI.

Naglasio je da u proteklim tjednima količine cjepiva koje je EU naručio ili nisu došle ili su stigle u smanjenom broju.

Rekao je i kako su se članice EU dogovorile o proporcionalnoj distribuciji cjepiva, no da se to ne provodi.

„Vidimo da neke države dobivaju više, a neke manje”.

Zaključio je i kako bi Mađarska bila „u velikom problemu” da nije naručila 3,5 milijuna cjepiva iz Kine i Rusije, pa je dosad cijepila 500 tisuća ljudi.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
17. srpanj 2025 08:37