INCIDENT U SLOVENIJI

Žena u burkiniju došla na bazen u Mariboru. Uslijedila je vrlo kontroverzna epizoda, reagirali zaštitari

Zabranjeno je korištenje odjeće koja nije namijenjena za plivanje u vodi, rekao je predstavnik upravitelja bazena

Ilustrativna fotografija

 /Ai
Zabranjeno je korištenje odjeće koja nije namijenjena za plivanje u vodi, rekao je predstavnik upravitelja bazena

Žena koja se u burkiniju došla kupati na bazen Mariborski otok navodno je morala napustiti objekt nakon što su je to zamolili zaposlenici bazena, objavio je Radio Maribor.

Prema riječima slušatelja koje je prenijela i RTV Slovenija, zaposlenici su istovremeno dopustili kupanje skupini muškaraca u donjem rublju. Upravitelj bazena Mariborski otok, komunalno poduzeće Šport Maribor, službeno nije obaviješteno o incidentu, no rekli su da "poduzimaju mjere protiv svih za koje se utvrdi da krše pravila plivanja".

- Plivanje je dozvoljeno u kupaćim kostimima, ali je zabranjeno korištenje odjeće koja nije namijenjena za plivanje u vodi, tj. obične majice i hlače ili nešto slično. Pamučna odjeća upija vodu i opterećuje plivača, što predstavlja sigurnosni rizik. Higijenski aspekt je također važan - rekao je predstavnik upravitelja Tomi Prosnik.

Na pitanje što je s posebnim kupaćim kostimima koji imaju i vjerske ili tradicionalne značajke, odgovorio je da su "dozvoljene sve vrste kupaćih kostima".

- Nije važno što je tradicionalno ili koji razlog plivač ima za nošenje. Postoje i dulji, veći odjevni predmeti i pokrivala za kosu koja su kupaći kostimi. Ako su te vrste, nitko neće komplicirati i uvjetovati da ih plivač ne smije koristiti.

Komentirajući skupinu muškaraca koja se navodno kupala u donjem rublju, rekao je da neki od njih "na prvi pogled zbog ušivenih rubova podsjećaju na donje rublje, ali su prikladni".

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
12. kolovoz 2026 15:35