SUNAK ILI JOHNSON?

Dugi noćni razgovor riješio političku budućnosti Velike Britanije? Šire se glasine da je dogovor na pomolu

Kandidati za novog lidera Torijevaca imaju vremena do ponedjeljka do 14 sati da osiguraju 100 nominacija

Rishi Sunak i Boris Johnson

 Tayfun Salci/Zuma Press/Profimedia/Tayfun Salci/zuma Press/profimedia
Kandidati za novog lidera Torijevaca imaju vremena do ponedjeljka do 14 sati da osiguraju 100 nominacija

Bivši britanski premijer Boris Johnson i Rishi Sunak navodno su razgovarali do kasno u noć dok se povećavaju nagađanja o tome bi li njih dvojica mogla postići dogovor o postavljanju temelja za jedinstvenu konzervativnu vladu.

Taj potez dolazi nekoliko dana nakon ostavke Liz Truss s mjesta premijerke, nakon što je izgubila povjerenje članova parlamenta iz redova svoje Konzervativne stranke i javnosti.

List Times objavio je da za sada dogovor nije postignut.

Johnson zaostaje za svojim bivšim ministrom financija u javnoj potpori zastupnika jer je Sunak u subotu stekao važnog saveznika u Kemi Badenoch, a tvrdnje pristaša bivšeg premijera da je dosegao broj potreban da osigura mjesto na glasačkom listiću torijevaca osporene su.

Sir James Duddridge, Johnsonov prijatelj, tvrdi da bivš...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 12:20