Okružni sud u Banjoj Luci poništio je građevinsku dozvolu za gradnju hidroelektrane "Dabar" u istočnoj Hercegovini na temelju procjene da bi njena izgradnja imala negativni utjecaj na okoliš a posebice na Neretvu kojoj bi zbog smanjenog dotoka slatke vode prijetilo zaslanjenje.
To je u petak objavila nevladina udruga Aarhaus centar BiH koja je tužila Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske zbog rješenja kojim su odobrili je izgradnju infrastrukturnih objekata hidroelektrane "Dabar" d.o.o. Trebinje, na slivu rijeke Zalomke, u okviru projekta Gornji horizonti.
Taj projekt osmišljen je kako bi se radi proizvodnje električne energije preusmjerili slivovi rijeka Zalomke, Bune, Bunice, Bregave koje se ulijevaju u Neretvu.
Stručnjaci za ekologi...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....