TURSKI SUEZ

ERDOGAN NAJAVIO GIGANTSKI PROJEKT OD 15 MILIJARDI DOLARA! Morat će preseliti 800.000 ljudi, arheolozi i ekolozi zgroženi, a stručnjaci sumnjičavi

 
 Profimedia
 

U posljednjih 16 godina Erdoğanove vlasti Turska je doživjela gospodarski procvat, s kineskim stopama rasta: u prvom kvartalu ove godine BDP im je porastao za 7,4 posto.

S prosječnom godišnjom stopom rasta od 5 posto u posljednjih desetljeće i pol Erdoğan se može pohvaliti da je milijunima omogućio bolji život. No, sve više analitičara upozorava da je taj uspjeh na klimavim nogama jer je gospodarski rast pothranjivan velikim državnim investicijama i jeftinim novcem.

Kineski rast

Lanjsku su godinu završili s rastom od 7,4 posto, s tim da su u trećem kvartalu imali vrtoglavi rast od 11,1 posto. Cijena? Samo ove godine turska je lira pala za 17 posto. Lani su cijene rasle za desetak posto svaki mjesec.

Nesigurnost koju nosi inflacija i slutnja krize vjerojatno su razlog što je tu...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 21:17