Europska unija šalje na Kubu specijalnog izaslanika za ljudska prava kako bi utvrdio posljedice antivladinih prosvjeda u srpnju 2021.godine, no to ne znači da će Bruxelles nametnuti svoje zahtjeve komunističkoj vladi, rekao je prvi čovjek europske diplomacije Josep Borrell.
Visoki predstavnik Europske unije za vanjsku i sigurnosnu politiku Josep Borrell kazao je, tijekom ovotjednog posjeta Kubi, da će krajem studenog ove godine na karipski otok stići i predstavnik EU za ljudska prava Eamon Gilmore koji će "analizirati stanje prije, tijekom i nakon demonstracija i uhićenja, prije nepune dvije godine"
Stotine je Kubanaca ostalo u zatvoru nakon prosvjeda, najvećeg nakon revolucije 1959.godine kojom je Fidel Castro osvojio vlast.
Organizacije za ljudska prava, Europska unija te Sjedi...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....