AMERIČKI STRUČNJAK

Fauci: ‘AstraZenecino cjepivo je dobro, ali treba riješiti dvojbe oko njegove sigurnosti‘

Europski regulatori ispituju AstraZenecino cjepivo zbog pojave rijetkih ugrušaka. Ono još nije odobreno u SAD-u
Anthony Fauci 
 Alex Wong/Getty Images/AFP
Europski regulatori ispituju AstraZenecino cjepivo zbog pojave rijetkih ugrušaka. Ono još nije odobreno u SAD-u

Američki dužnosnik za zarazne bolesti Anthony Fauci rekao je da AstraZenecino cjepivo protiv covida-19 ima dobru učinkovitost, ali i da treba riješiti dvojbe u pogledu njegove sigurnosti.

"Mislim da je AstraZenecino cjepivo sa stanovišta učinkovitosti dobro cjepivo, a ako se dvojbe u pogledu sigurnosti u Europskoj uniji riješe... Učinkovitost cjepiva je zaista prilično dobra", rekao je Fauci u utorak za BBC radio.

"Hoćemo li mi ili ne ikad koristiti AZ nije poznato, ali u ovome trenutku izgleda da nećemo morati. To nije loša presuda za AZ, jednostavno je moguće da s obzirom na opskrbu cjepivima drugih tvrtki možda nećemo morati koristiti AZ cjepivo".

Europski regulatori ispituju AstraZenecino cjepivo zbog pojave rijetkih ugrušaka. Ono još nije odobreno u SAD-u.

Europski reg...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 15:00