Muškarci u Iranu nose hidžabe kako bi se solidarizirali sa ženama diljem zemlje koje moraju pokriti svoje glave u javnosti, prenosi Independent.
Nošenje hidžaba strogo provodi vjerska policija u Iranu od Islamske revolucije 1979. godine. Žene koje se konformiraju tim pravilima mogu biti kažnjene financijski ili zatvorskim kaznama. Oglasi na panoima u Iranu, a koje plaća država, žene koje ne pokrivaju svoju kosu prikazuju kao razmažene i nečasne. Ženama se također govori da se ne nošenjem hidžaba izlažu neželjenom seksualiziranju od strane muškaraca.
No, žene diljem zemlje protestiraju protiv obveznog nošenja hidžaba. Neke čak idu tako daleko da briju glave i da se oblače kao muškarci kako bi mogle izaći u javnost bez vela.
Tijekom prošlog tjedna nekolicina se mušk...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....