15: 54 - Divlja oluja i poplave koje su pogodile Azurnu obalu odnijele su 16 života, a još je troje ljudi nestalo, javlja BBC.
Tri starije osobe utopile su se kada je u dom za umirovljenike u blizini grada Antibes ušla voda. Ostali su preminuli nakon što su ostali zatočeni u svojim automobilima u tunelima i podzemnim parkiralištima.
Francuski predsjednik Francois Hollande proglasio je stanje prirodne katastrofe u pogođenoj regiji, te pozvao na oprez pošto 'nevrijeme još nije gotovo'.
U Nici je u samo dva dana palo 10 posto godišnjih padalina.
- Neke automobile bujica je odnijela u more. Spasili smo mnogo ljudi, no moramo ostati na oprezu - kazao je gradonačelnik Cannesa Davis Lisnard.
Glavna cesta koja prolazi Azurnom obalom je zatvorena, vlakovi ne voze, a stotine turista prenoći...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....