OBRAĆANJE MINISTRA

Grlić Radman: ‘Žene zauzimaju više od 50 posto rukovodećih položaja u MVEP-u‘

Grlić Radman je naveo kako Hrvatska cijeni doprinos koji žene mogu dati ukupnoj sigurnosti i stabilnosti društva
 Ronald Gorsic/Cropix
Grlić Radman je naveo kako Hrvatska cijeni doprinos koji žene mogu dati ukupnoj sigurnosti i stabilnosti društva

Šef hrvatske diplomacije Gordan Grlić Radman u srijedu je bio domaćin videokonferencije posvećene doprinosu žena miru i sigurnosti na kojoj je istaknuo da žene zauzimaju više od 50 posto rukovodećih položaja u MVEP-u.

Grlić Radman je u svom obraćanju naveo kako Hrvatska cijeni doprinos koji žene mogu dati ukupnoj sigurnosti i stabilnosti društva i da se na nacionalnoj razini poduzimaju mjere za povećanje njihove zastupljenosti u politici i sigurnosnom sektoru, navodi se u priopćenju.

Te mjere predviđene su u Nacionalnom akcijskom planu provedbe Rezolucije Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda 1325 (2000) o ženama, miru i sigurnosti, te srodnih rezolucija, za razdoblje od 2019. do 2023. godine, dodaje se u priopćenju.

Hrvatski ministar naveo je NATO savez, Europsku uniju ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 12:37