ŽELJANA ZOVKO

HDZ-OVA EUROZASTUPNICA TRAŽI REAKCIJU EUROPSKE KOMISIJE ZBOG PRIJETNJI PULJIĆU 'Ugrožene su njegove vjerske slobode i prava na kulturu sjećanja'

Hrvatska europarlamentarka Željana Zovko zatražila je od Europske komisije službenu reakciju na prijetnje upućene Katoličkoj crkvi u Bosni i Hercegovini i kardinalu Vinku Puljiću, zbog održavanja mise za žrtve Bleiburga.

Zovko (HDZ/EPP) je u utorak u razgovoru s povjerenikom za susjedstvo i proširenje Oliverom Varhelyijem upozorila na ozbiljne prijetnje upućene Katoličkoj crkvi u Bosni i Hercegovini i kardinalu Puljiću nakon održavanja svete mise za žrtve bleiburške tragedije u Sarajevu prošle subote, stoji na stranicama te europarlamentarke.

Navela je da je Puljić bio žrtva medijskih napada te dodala kako su time "ugrožene njegove vjerske slobode i prava na kulturu sjećanja", stoga je zatražila službenu reakciju Europske komisije oko toga.

Podsjetila je da je Europsk...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 05:43