IZLILE SE RIJEKE

I Kinu pogodile velike poplave, bujice nosile aute, putnici zapeli u potopljenom metrou

Nema izvješća o poginulima ili ozlijeđenima, no svakodenevni život pokrajine od 94 milijuna stanovnika narušen je prekidom prometa
Poplave u kineskom Henanu
 Cnsphoto/feng Xiaomin/li An/hou Jianxun/afp
Nema izvješća o poginulima ili ozlijeđenima, no svakodenevni život pokrajine od 94 milijuna stanovnika narušen je prekidom prometa

Zbog obilnih kiša u središnjoj kineskoj provinciji Henanu izlile su se najveće rijeke i poplavile ulice desetaka gradova a putnici u podzemnoj željeznici ostali su zarobljeni u vodi do struka.

Henan, gusto naseljena pokrajina dvostruko veća od Austrije, od vikenda je pogođena nevremenom u neoubičajeno aktivnoj kišnoj sezoni.

image
Poplave u kineskom Henanu
Cnsphoto

Nema izvješća o poginulima ili ozlijeđenima no svakodenevni život pokrajine od 94 milijuna stanovnika narušen je prekidom prometa.

U Zhengzhou, glavnom gradu Henana na obalama Žute rijeke, u utorak je u sat vremena palo više od 200 mm kiše, primoravši grad da prekine sav promet podzemne željeznice.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
02. prosinac 2025 23:33