OPASNA HAVARIJA

KRAJ TURISTIČKOG RAJA? Uzbuna u Kostarici zbog potonuća broda s kemikalijama

Vlada je uspostavila sigurnosnu zonu uzduž 100 kilometara obale i pozvala ljude da ne ulaze u more i ne love ribu "zbog mogućeg štetnog utjecaja amonijeva nitrata na ljudsko zdravlje"
 AFP
Vlada je uspostavila sigurnosnu zonu uzduž 100 kilometara obale i pozvala ljude da ne ulaze u more i ne love ribu "zbog mogućeg štetnog utjecaja amonijeva nitrata na ljudsko zdravlje"

SAN JOSE - Potonuće broda s otrovnim kemikalijama izazvalo je uzbunu uz obalu turističkog grada Puntarenas u Kostarici, izvijestio je BBC u ponedjeljak.

Vlada je uspostavila sigurnosnu zonu uzduž 100 kilometara obale i pozvala ljude da ne ulaze u more i ne love ribu.

Brod je prevozio 200 tona amonijeva nitrata koji se koristi u proizvodnji gnojiva i ekploziva.

Vladin glasnogovornik rekao je da su u moru otkrivene manje količine te kemikalije. Reinaldo Carballo kaže da se radi o preventivnoj uzbuni "zbog mogućeg štetnog utjecaja amonijeva nitrata na ljudsko zdravlje".

Vlasti se nadaju da će se kemikalija, koja je topiva u vodi, raspasti i da će je plima odnijeti na pučinu.

Vladini dužnosnici najavljuju da će se istraga o havariji, koja ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 01:47