‘OSIGURAVAMO GRANICU‘

Lukašenko raspoređuje dodatne snage na jugu i uz granicu s Poljskom: ‘Ne smijemo dopustiti invaziju NATO-a‘

Od Vladimira Putina zatražio je dodatnu isporuku ruskih protuzračnih sustava S-400, koji su već raspoređeni u regiji Gomel

Satelitska snimka koja prikazuje gomilanje trupa na sjeveru ukrajinske granice

 

 Maxar Technologies/AFP
Od Vladimira Putina zatražio je dodatnu isporuku ruskih protuzračnih sustava S-400, koji su već raspoređeni u regiji Gomel

Bjeloruski predsjednik Aleksandar Lukašenko je u utorak objavio da je naredio raspoređivanje dodatnih snaga na jugu zemlje, uz granicu s Ukrajinom.

Helikopteri i vojni zrakoplovi raspoređeni u Gomelu, Baranovitchiju i Lounintsu jamče trenutačno sigurnost te granice između dviju bivših sovjetskih republika, kazao je Lukašenko na sastanku bjeloruskog vijeća sigurnosti, prenosi agencija Belta.

Rekao je da se radi o raspoređivanju "pet taktičkih skupina bataljona za zaštitu tog južnog smjera" koje obuhvaćaju stotinjak vojnika opremljenih oklopljenim vozilima i artiljerijskim oružjem.

Lukašenko, koji je saveznik Moskve, ipak je istaknuo kako njegova zemlja neće sudjelovati u napadu na Ukrajinu. "To nije naš zadatak", naglasio je.

Također je zagovornik raspoređivanja dodatnih...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
29. prosinac 2025 08:01