IMALA JE SREĆE

Mlada Palestinka koju je Merkel rasplakala ipak ostaje u Njemačkoj

Politički komentatori nakon emisije su napali Merkel da je bešćutna, da podcjenjuje druge i da ne suosjeća
 Screenshot
Politički komentatori nakon emisije su napali Merkel da je bešćutna, da podcjenjuje druge i da ne suosjeća

Palestinska tinejdžerka, koju je u srijedu rasplakala njemačka kancelarka Angela Merkel tijekom prijenosa televizijske debate, moći će ostati u Njemačkoj, izjavili su dužnosnici, a prenosi u subotu britanski list Guardian.

U emisiji iz modernog školskog centra u sjevernonjemačkome gradu Rostocku, gdje se Merkel sastala s mladima do 17 godina kako bi razgovarali o politici EU-a prema izbjeglicama, kancelarki se obratila 14-godišnja Palestinka Reem Sahvil i rekla joj da njezinoj obitelji prijeti deportacija iz Njemačke odbiju li joj vlasti azil.

"Doista je teško vidjeti kako drugi mogu uživati u životu, a vi ne možete uživati s njima", rekla je Reem na tečnom njemačkom i dodala kako joj je najveća želja studiranje na njemačkom fakultetu.

"Politika je katkad okrutna", odgo...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 15:52