Francuski predsjednik Emmanuel Macron u ponedjeljak je rekao da je započela dugo čekana ukrajinska protuofenziva protiv ruskih snaga te je obećao dodatnu vojnu pomoć za vladu u Kijevu.
Macron je na tiskovnoj konferenciji nakon sastanka s poljskim i njemačkim vođama rekao: "Učinili smo sve da joj pomognemo".
"Pojačali smo slanje streljiva, oružja i oklopnih vozila ... Nastavit ćemo u narednim danima i tjednima", rekao je Macron, koji je prije nekoliko dana rekao da je razgovarao s ukrajinskim kolegom Volodimirom Zelenskim, potvrdivši početak protuofenzive.
Njemački kancelar Olaf Scholz je na pitanje o tome smatra li Njemačka da Ukrajini treba dati sigurnosna jamstva na samitu NATO saveza u svibnju odgovorio: "Jasno je da to trebamo i to trebamo na veoma konkretan način".
Sasta...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....