Promet se stabilizirao u britanskoj luci Dover i očekuju se kratkotrajni redovi od samo sat vremena u nedjelju nakon dva dana velikih gužvi i čekanja.
Promet sada "teče normalno" za razliku od prizora dugih kolona posljednjih dana što je uzrokovalo kaos na putovanju za tisuće ljudi. Krivcima se smatraju dodatne granične provjere nakon brexita i premalo osoblja francuskih vlasti na kontrolnim točkama u Doveru.
U ovo vrijeme, kada za većinu škola u Engleskoj i Walesu počinje raspust, pojačava se promet u luci, odakle polaze trajekti za Francusku. Prije prelaska La Manchea francuski carinici provjeravaju putovnice putnika.
U nedjelju se u luci očekuje više od 6000 turističkih automobila.
"Francuska granica je potpuno operativna i sve teče normalno", rekao je glasnogovornik luke...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....