KAOS NA KAVKAZU

Neredi u Tbilisiju: Narod se pobunio protiv ‘ruskog zakona‘, policija uzvratila pendrecima i suzavcem

Zakon bi zahtijevao od organizacija koje primaju više od 20 posto svojih sredstava iz inozemstva da se registriraju kao ‘strani agenti‘
 Giorgi Arjevanidze/Afp
Zakon bi zahtijevao od organizacija koje primaju više od 20 posto svojih sredstava iz inozemstva da se registriraju kao ‘strani agenti‘

Gruzijska policija ispalila je suzavac i upotrijebila vodene topove kasno u utorak kako bi rastjerala prosvjednike ispred parlamenta koji su prosvjedovali protiv zakona o "stranim agentima", koji su oporba i zapadne zemlje osudili kao autoritaran.

Reutersov svjedok vidio je kako policija bez upozorenja ispaljuje suzavac i dovodi vodene topove. Policajci su opetovano udarali prosvjednike koji su uzvraćali gađanjem jajima i bocama.

Nakon što su se povukli pred policijskim napadom, neki prosvjednici su se vratili i ostali, unatoč naredbama da se raziđu.

image
Vano Shlamov/Afp
image
Giorgi Arjevanidze/Afp ...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 20:12