Militanti Islamske države masakrirali su 175 radnika cementare u koju su provalili u ponedjeljak, prvo je objavio Reuters, pa je nekoliko sati poslije tu istu vijest povukao. Vijest je stigla iz redova sirijske vlade, ali još nema službene potvrde.
Podsjetimo, dihadisti su još u ponedjeljak iznenada upali u tvornicu udaljenu 40 kilometara od Damaska i oteli 300 sirijskih civila. Sreća u nesreći je što je dio njih uspio pobjeći nedugo nakon otmice, ali čini se da većina nedužnih radnika ipak nije bio te sreće.
- U četvrtak nas je tvrtka obavijestila da je više od 300 radnika oteto od strane ISIS-a - rekao je vojni izvor za sirijsku državnu agenciju SANA-u.
Šef tvornice je rekao za AFP da je izgubio kontakt sa zaposlenicima još u ponedjeljak.
- Nismo se čuli sa svoji...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....