SANACIJA ŠTETE

Njemačka odobrila hitnu pomoć za poplave i obećala da neće birokratizirati

Savezna vlada će "podebljati" pomoć federalnih država do 200 milijuna eura, pa bi ukupni paket iznosio 400 milijuna eura
 Christof Stache/AFP
Savezna vlada će "podebljati" pomoć federalnih država do 200 milijuna eura, pa bi ukupni paket iznosio 400 milijuna eura

Njemačka vlada je u srijedu odobrila hitnih 200 milijuna eura pomoći građanima za sanaciju šteta prošlotjednih poplava i obećala da ih neće opterećivati nepotrebnim formalnostima, kao što su zahtjevi za obnovu.

Savezna vlada će "podebljati" pomoć federalnih država do 200 milijuna eura, pa bi ukupni paket iznosio 400 milijuna eura.

“To je iznos koji bi trebao biti dovoljan, ali bude li potrebno fond za hitnu pomoć možemo povećati do 400 milijuna”, rekao je ministar financija i vicekancelar Olaf Scholz na konferenciji za novinare u Berlinu.

Tim će se novcem sanirati najteža oštećenja na stambenim objektima i infrastrukturi te pomoći hitnim službama koji raščišćavaju teren.

Kao prvu pomoć za nabavu najpotrebnijeg, svako pogođeno kućanstvo bi trebalo dobiti 3.500 e...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 05:33