Objavljena je prva satelitska snimka iranskog nuklearnog postrojenja Fordo nakon američkog napada, piše Slobodna Dalmacija.
Na njoj se vidi šest kratera koji su nastali upotrebom bombe GBU-57A/B Massive Ordnance Penetrator (MOP).
Riječ o bombi teškoj oko 13.600 kg i dugačkoj šest metara, jedinoj nenuklearnoj u američkom arsenalu koja je sposobna probiti i uništiti duboko ukopane i snažno utvrđene ciljeve poput Fordoa, koji se nalazi više od 80 metara ispod površine planine.
GBU-57A/B je precizno navođena bomba, dizajnirana da prodre kroz debele slojeve stijene i armiranog betona prije detonacije, čime se omogućuje uništavanje podzemnih...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....