POGLEDAJTE FOTOGALERIJU!

Otkriveni detalji bombaškog napada na London!

Istraga bi trebala pokazati jesu li vlasti reagirale presporo: od 26 osoba koje su izgubile život na stanici King’s Cross, 20 ih je još bilo živo kada su stigle ekipe hitne pomoći
Istraga bi trebala pokazati jesu li vlasti reagirale presporo: od 26 osoba koje su izgubile život na stanici King’s Cross, 20 ih je još bilo živo kada su stigle ekipe hitne pomoći

LONDON - “Ovdje je trenutačno pakao i pomutnja”, dojavio je iz londonske stanice podzemne željeznice Aldgate prometni policajac, desetak minuta nakon što su četvorica bombaša samoubojica u 8.49 sati 7. srpnja 2005. aktivirali tri bombe na londonskom Tubeu.

Posvemašnja konfuzija

Istraga o napadima, koja je počela prošli tjedan, zasad je pokazala da je neposredno nakon eksplozija među policijom i spasilačkim službama nastala posvemašnja konfuzija, a da cijelih 44 minuta nakon prve eksplozije djelatnici koordinacijskog centra podzemne željeznice još nisu znali da se dogodila eksplozija, nego su vjerovali da je problem nastao u jednoj stanici zbog nestanka struje, u drugoj jer je ispod vlaka završio neki čovjek, a u trećoj da je vlak iskočio iz tračnica i udario u zid.

U...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
01. siječanj 2026 15:14