PREPUNA ALEKSANDRIJA

Ovakve gužve na plaži niste nikada vidjeli! Doslovno čovjek na čovjeku, a prilično je jasno i tko je ‘kriv‘ za ovo

Središnja uprava za turizam i odmarališta u Aleksandriji najavila je zatvaranje barem pet plaža upravo zbog njihove popunjenosti

Gužve na plaži u Aleksandriji

 Hazem Gouda/afp/profimedia/Hazem Gouda/afp/profimedia

Jedva centimetar pijeska vidljiv je na prenatrpanim plažama Aleksandrije u Egiptu - naime, to popularno odredište izgubilo je čak 82 % svoje javne obale nakon što je sve više vrhunskih nekretnina "rezerviralo" plaže za svoje turiste koji su spremni platiti pozamašnu svotu za uživanje u suncu i moru.

A nakon što su dnevne temperature duž sjeverne obale Egipta tjednima rijetko padale ispod 34 °C - i nema naznaka da će toplinski val uskoro popustiti - stanovnici očajnički pokušavaju pobjeći od nesnosne vrućine. A kako mjesta na javim plažama za njih (pre)očito ima sve manje, primorani su tiskati se poput sardina.

image

Gužve na plaži u Aleksandriji

Hazem Gouda/afp/profimedia/Hazem Gouda/afp/profimedia

Nedavno je i središnja uprava za turizam i odmarališta u Aleksandriji najavila zatvaranje barem pet plaža upravo zbog njihove popunjenosti. Stopa od 100 % zabilježena je na plažama Bahri Al-Mumayaz, Mandara, Beau Rivage, Iskandar i Al-Silsilah. Posjetitelji su usmjeravani na plaže čija popunjenost još uvijek dopušta prihvat većeg broja ljudi.

Uprava je također najavila i aktivaciju elektroničkih rezervacija za plaže - kupači će si na vrijeme moći osigurati mjesto u prvim redovima uz more, ali uz uvjet da na plažu dođu prije deset sati.

image

Gužve na plaži u Aleksandriji

Hazem Gouda/afp/profimedia/Hazem Gouda/afp/profimedia
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (0)

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
08. svibanj 2025 01:35