BIRA SE POROTA

Počinje suđenje Trumpu zbog navodnog silovanja novinarke: ‘Nije moj tip, a i mentalno je bolesna‘

Trumpovi odvjetnici rekli su da se možda neće pojaviti na suđenju zbog sigurnosnih razloga i prometa

Donald Trump

 Scott Olson/Getty Images Via Afp
Trumpovi odvjetnici rekli su da se možda neće pojaviti na suđenju zbog sigurnosnih razloga i prometa

U New Yorku u utorak počinje suđenje bivšem američkom predsjedniku Donaldu Trumpu zbog optužbe da je silovao novinarku E. Jean Carroll u svlačionici robne kuće sredinom 1990-ih.

Na saveznom sudu na Manhattanu u utorak počinje izbor porote.

Bivša kolumnistica časopisa Elle optužuje Trumpa i za klevetu.

Trump (76) je zanijekao da je silovao Carroll (79).

Njezine optužbe ocijenio je "lažima" i "čistom prijevarom" u listopadu 2022. na svojoj platformi Truth Social.

Tvrdi da je ona sve izmislila kako bi promovirala svoje memoare ističući da "ona nije njegov tip!". Tvrdi da je ona mentalno bolesna.

Trump ne mora biti nazočan na suđenju. Njegovi odvjetnici rekli su da se možda neće pojaviti zbog sigurnosnih razloga i prometa.

Carrollini odvjetnici rekli su da ga ne planiraju zvati...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 16:29