KRIZA NEVIĐENIH RAZMJERA

POPULARNA TURISTIČKA DESTINACIJA ZA NEKOLIKO TJEDANA OSTAT ĆE BEZ VODE 'Došli smo do trenutka nakon kojeg nema povratka'

 
 Mike Hutchings / REUTERS
 

Građani Cape Towna, jedne od najpopularnijih turističkih destinacija na svijetu, trenutno trpe posljedice suše s kojom se najstariji grad Južnoafričke republike bori, piše Sky News.

Upotreba vode strogo je ograničena, osobe ne smije koristiti više od 50 litara vode na dan, a postoji rizik da bi Cape Town unutar nekoliko mjeseci mogao ostati bez pitke vode.

Ograničenje je uspostavljeno kako bi se odgodio 'Nulti dan' - 12. travanj - datum kada će se distribucija vode u gradu u potpunosti obustaviti.

'Nulti dan' je prethodno trebao biti 22. travnja, međutim pomaknut je na 12. travnja jer količina upotrebljive vode u regiji oko grada kontinuirano pada. Od ukupne količine vode na raspolaganju, samo 17,2 posto se može koristiti.

Kada te razine padnu na 13,5 posto, oko 3,7 milijuna ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 09:07