Boeing Co počeo je u subotu pokusni let svog modela 777X, najvećeg dvomotorca na svijetu u vrijeme kada taj američki proizvođač, teško pogođen krizom svojih zrakoplova tipa 737 MAX, zaoštrava borbu protiv europskog konkurenta Airbusa.
Zrakoplov 777X, veća i efikasnija inačica uspješnog Boeinga 777 mini-jumbo, poletio je iz komercijalne baze u okolici Seattlea u 10:09 ujutro po mjesnom vremenu pošto su snažni vjetrovi prisilili tvrtku da ovaj tjedan dvaput odgodi pokusni let.
Čelni ljudi Boeinga objavili su da će pokusni let trajati između 3 i 5 sati te da će testiranja i certificiranja trajati mjesecia prije nego što postane operativan u Emiratima u 2021 godini.
Boeing je ranije objavio da će njegov dosad najveći dvomotorac, dizajniran za prosječno 406 ljudi, prvi put po...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....