Talijanski premijer Giuseppe Conte poručio je Talijanima u nedjelju kako mogu očekivati da će godišnje odmore provesti na plažama u trenutku dok zemlja postupno ukida ograničenja uvedena u okviru borbe protiv epidemije koronavirusa.
"Nećemo provesti ljeto na balkonima, ostavljajući u karanteni ljepote Italije. Moći ćemo na obalu, planine i u naše predivne gradove", rekao je Conte za nedjeljno izdanje Corriere della Sera.
Dodao je da bi bilo lijepo kad bi Talijani svoj odmor proveli u Italiji, iako će ti odmori biti drukčiji jer će ljudi morati slijediti preporuke i mjere zdravstvenih stožera te biti oprezni.
Conte nije rekao hoće li Talijani smjeti putovati u inozemstvo.
Prema sadašnjim mjerama ograničenja Talijani ne smiju putovati u druge pokrajine bez valjanih razloga....
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....