Omikron varijanta koronavirusa koja se brzo širi i uzrokuje blažu bolest u usporedbi s prethodnim verzijama, potaknula je mišljenja da covid-19 predstavlja manji rizik nego je to bilo prije.
U tom slučaju, neki se pitaju zašto se sada truditi da se sprječava zaraza, budući da će svi prije ili kasnije biti izloženi virusu, prenosi Reuters.
No, mnogi stručnjaci upozoravaju kako nije vrijeme za samozadovoljstvo u vezi omikrona te navode više razloga za to.
Istraživanja su pokazala kako je veća vjerojatnost da će omikron dovesti do asimptomatskih slučajeva covida-19 nego prethodne varijante. Za one koji imaju simptome, veći dio njih doživi vrlo blagu bolest, kao što je grlobolja ili curenje iz nosa, bez poteškoća s disanjem, tipičnim za ranije infekcije.
No, neuobičajeno br...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....