VLASTI SVE NIJEČU

PROPAST VENEZUELE: STIGLI PODACI O EGZODUSU NEVIĐENIH RAZMJERA U nekoliko godina država ostala bez gotovo 10 posto populacije

 REUTERS

Gotovo 2,5 milijuna građana Venezuele napustilo je zemlju zbog ekonomske i političke krize od 2014., izjavili su stručnjaci dok se predstavnici 13 latinskoameričkih zemalja sastaju u Quitu kako bi koordinirali svoj odgovor na masovni priljev migranata.

"Trebamo učiniti krizu vidljivom i pružiti ekonomsku pomoć" zemljama koje prihvaćaju migrante i samim migrantima, rekao je u ponedjeljak vršitelj dužnosti ekvadorskog ministra vanjskih poslova Andres Teran na početku dvodnevne regionalne konferencije o migrantima iz Venezuele koja se održava u Ekvadoru.

Među okupljenima na konferenciji nema predstavnika Venezuele jer ona niječe da joj se događa masovni egzodus građana.

Međutim, organizatori kažu da je egzodus poprimio "dramatične" razmjere ove godine. Samo susjedna Kolumbija ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 08:44