RUMUNJSKA

Prosvjed nakon fatalnog požara u disku

 AFP

BUKUREŠT - Oko 15.000 ljudi prosvjedovalo je u utorak navečer u Bukureštu tražeći ostavke socijal-demokratskog premijera Victora Ponte i ministra unutrašnjih poslova Gabriela Oprea nakon požara u petak u noćnom klubu u kojem su poginule 32 osobe.

"Ponta ostavka", "Oprea ostavka", "Ubojice", vikali su okupljeni na trgu Victoria, sjeditu vlade u središtu glavnog grada. Neki su nosili rumunjsku zastavu s rupom, simbol narodne revolucije protiv režima diktatora Nicolae Ceausecua prije 25 godina.

Masa je izašla na ulice na poziv društvenih mreža i uputila se prema ministarstvu unutrašnjih poslova, a zatim prema parlamentu.

Pirotehnička predstava je izazvala požar u noćnom klubu u kojem je poginulo 26 osoba koje su došle na koncert. Među 200 ozlijeđenih, 6 je podleglo.

Noćni k...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 12:17