SVAĐA NA VRHU

Rusi: Francuzi su nam rekli da žele pregovarati o Ukrajini; Ljutita reakcija Pariza: To je laž

U francuskom priopćenju kaže se da je razgovor s Kremljom bio usredotočen na povećanu terorističku prijetnju nakon napada u Moskvi

Emmanuel Macron i Vladimir Putin

 Profimedia/
U francuskom priopćenju kaže se da je razgovor s Kremljom bio usredotočen na povećanu terorističku prijetnju nakon napada u Moskvi

Francuska je zanijekala ruske tvrdnje da je pokazala spremnost na dijalog o Ukrajini ili na razgovore o mogućim mirovnim pregovorima, u razgovoru dvojice ministara obrane u srijedu.

Dvije godine nakon početka ruske invazije na Ukrajinu, rusko ministarstvo obrane kazalo je da je "zabilježena spremnost na dijalog o Ukrajini" u telefonskom razgovoru francuskog ministra Sebastiena Lecornua i njegovoj ruskog kolege Sergeja Šojgua.

Poziv je uslijedio nakon napada na dvoranu Crocus City Hall koji je oživio strahove o sigurnosti dok se Francuska priprema biti domaćin Olimpijskih igara koje počinju u srpnju. Razgovor je održan na inicijativu Francuske i bio je prvi između dva ministra od listopada 2022.

"To nije istina", rekao je izvor iz francuske vlade. "Ni u jednom trenutku nismo pokaza...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
29. prosinac 2025 16:50