STIGAO VLAKOM

Scholz prvi put nakon dvije godine došao u Kijev, sastao se sa Zelenskim pa poslao znakovitu poruku

Njemački čelnik najavio je daljnje isporuke oružja u vrijednosti od 650 milijuna eura do kraja prosinca za obranu Ukrajine od Rusije

Sastanak Olafa Scholza i Volodimira Zelenskog u New Yorku (arhivska fotografija)

 HANDOUT/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE/AFP
Njemački čelnik najavio je daljnje isporuke oružja u vrijednosti od 650 milijuna eura do kraja prosinca za obranu Ukrajine od Rusije

Njemački kancelar Olaf Scholz doputovao je u ponedjeljak u Kijev prvi put nakon dvije i pol godine na razgovore s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim, u posjet koji prethodno nije bio najavljen iz sigurnosnih razloga.

Po dolasku, njemački čelnik najavio je daljnje isporuke oružja u vrijednosti od 650 milijuna eura do kraja prosinca za obranu Ukrajine od Rusije.

"Želio bih jasno reći da će Njemačka ostati najjači podupiratelj Ukrajine u Europi", rekao je Scholz, koji je u glavni grad Ukrajine doputovao posebnim vlakom.

Scholzov posljednji posjet toj zemlji bio je u lipnju 2020.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
14. srpanj 2025 23:01