Bijes poljske javnosti izazvala je izjava Jaroslawa Kaczyńskog, šefa vladajuće stranke Pravo i pravda (PiS) u subotu da je za niski natalitet krivo to što žene piju, piše u ponedjeljak agencija dpa.
Lijeva oporba je u ponedjeljak najavila da će podnijeti službenu pritužbu etičkom povjerenstvu parlamenta.
Prosječna stopa nataliteta u Poljskoj u 2020. bila je 1,4 djeteta po ženi. U Njemačkoj je 1,5, a u Francuskoj 1,8.
"Kada bi djevojke, mlade žene, pile kao njihovi muški vršnjaci do 25. godine, tada ne bi više bilo djece", rekao je 73-godinji političar, prenijela je agencija PAP.
Kaczynski je također ustvrdio da muškarci, da bi ih se smatralo alkoholičarima, mogu neumjereno piti 20, a žene samo dvije godine.
Ljevičarski političar Robert Biedron nazvao je te izjave "...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....