BALKANSKA MEKA

Širom su otvorili vrata Rusima i sada će to masno naplatiti: ‘Tu su njihovi najveći mozgovi‘

Oko 1500 ruskih državljana je od veljače otvorilo nove kompanije u Srbiji

Centar Beograda

 Tom Dubravec/ Cropix/Cropix
Oko 1500 ruskih državljana je od veljače otvorilo nove kompanije u Srbiji

Među zemljama koje su otvorile svoja vrata valu Rusa koji sada bježe iz svoje zemlje, Srbija se nametnula kao glavna lokacija za informatičke tvrtke i visokoobrazovane profesionalce, piše Wall Street Journal.

Procjena je da je i do milijun Rusa napustilo Rusiju od 23. veljače, a mnogi su sa sobom ponijeli i svoj posao. Egzodus se pojačao kad je ruska vlada počela mobilizirati muškarce prošlog mjeseca kako bi popunila svoje jedinice u Ukrajini.

U ranim danima rata kojeg je Moskva pokrenula u Ukrajini, Turska, Dubai i Gruzija su ugostili veliki broj Rusa. Mnogi od njih stižu i u Srbiju, zemlju koja se želi priključiti Europskoj uniji i koristi bescarinski režim u trgovini s EU.

I dok EU prekida ekonomske veze s Moskvom, ova slavenska nacija je postala most za ruske kompanije i v...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 00:47