Sjeverna Makedonija i Republika Srpska, entitet Bosne i Hercegovine, zatražile su u ponedjeljak od Srbije da im pošalje helikoptere za pomoć u gašenju šumskih požara izazvanih toplinskim valom koji je zahvatio veći dio istočne i južne Europe.
Srbijanski ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić rekao je da je Sjeverna Makedonija zatražila pomoć Beograda telefonskim putem. Sjeverna Makedonija proglasila je u nedjelju izvanredno stanje na mjesec dana zbog požara.
"Mislim da imamo dovoljno kapaciteta da pomognemo dvjema državama", priopćio je Dačić u ponedjeljak.
Balkan se posljednji tjedan dana suočava s visokim temperaturama i nastavkom dugotrajnog toplinskog vala, a u većini zemalja u regiji temperature su premašile 39 Celzijevih stupnjeva.
Vatrogasci Sjeverne Makedonije...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....