KARIJERNI DIPLOMAT

Slovak Miroslav Lajčak predložen za posebnog izaslanika EU-a za zapadni Balkan: 'To je dobar izbor'

Miroslav Lajčak
 Niksa Duper / CROPIX

Šef europske diplomacije Josep Borrell predložio je zemljama EU-a imenovanje Miroslava Lajčaka za posebnog izaslanika EU-a za zapadni Balkan, ali dok se postupak odobravanja ne dovrši to se još ne može službeno potvrditi, izjavio je u petak glasnogovornik EK.

- Visoki predstavnik (za vanjsku i sigurnosnu politiku) je obavijestio zemlje članice o toj namjeri, ali dok zemlje članice ne odluče i ne odobre to imenovanje, visoki predstavnik nije u mogućnosti službeno to potvrditi - rekao je Borrellov glasnogovornik Peter Stano.

Međutim, povjerenik za proširenje Oliver Varhelyi izjavio je u četvrtak u Pragu da je izbor Miroslava Lajčaka na tu dužnost "dobar izbor".

Na upit koja će biti zadaća posebnog izaslanika EU-a za zapadni Balkan, Stano je rekao da će to u prvom redu biti ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 10:03