IZBORNA SKUPŠTINA

Tomislav Žigmanov ponovno izabran za predsjednika Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini

Žigmanov je rekao da će se nastaviti boriti za jednake mogućnosti sudjelovanja u javnom životu, obrazovanju, kulturi, informiranju i službenoj uporabi hrvatskog jezika
Tomislav Žigmanov
 Tomislav Kristo/Cropix
Žigmanov je rekao da će se nastaviti boriti za jednake mogućnosti sudjelovanja u javnom životu, obrazovanju, kulturi, informiranju i službenoj uporabi hrvatskog jezika

Tomislav Žigmanov ostaje na čelu Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini, odlučeno je u petak navečer na izbornoj skupštini stranke, na kojoj je najavio da će ustrajati da se hrvatskoj manjini osiguraju zajamčeni mandati u predstavničkim i državnim tijelima Srbije.

Žigmanov je bio jedini kandidat za predsjednika stranke, a na izbornoj skupštini koja je održana u bačkom selu Tavankut podržalo ga je 135 od 144 izaslanika DSHV-a iz cijele Vojvodine.

U svojoj programskoj platformi pod nazivom „Za dostojanstvo i ravnopravnost Hrvata u Srbiji“ Žigmanov je naveo da će se nastaviti zalagati za njihovo pravo na sudjelovanje u procesima donošenja odluka, što podrazumijeva uvođenje instituta zajamčenih mandata u predstavničkim tijelima Srbije, na svim razinama vlasti.

U svojem...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 07:14