AKCIJA POLICIJE

U Srbiji uhićeni zloglasni ‘Kavači‘: Tereti ih se za brutalne likvidacije, bili su na crvenoj tjeralici Interpola

Prijeti im zatvorska kazna od 40 godina

Pripadnici srpske policije

 Andrej Isakovic/Afp
Prijeti im zatvorska kazna od 40 godina

Srbijanska policija upravo je objavila, kako prenosi portal Telegraf, da su u velikoj zajedničkoj akciji TOK i FAST tima za ciljane potrage MUP-a Srbije, pripadnici Uprave kriminalističke policije, nakon identifikacije i lociranja osoba, uhitili pripadnike organizirane kriminalne skupine "Kavači", navodne suradnike šefa toga klana Radoja Zvicera.

Riječ je o državljanima Crne Gore, Marku Kilibardi i Aleksandru Paunoviću, za kojima je bila raspisana crvena Interpolova tjeralica crnogorske policije zbog teškog ubojstva. Oni su, kao pripadnici tzv. "Kavačkog klana", optuženi za otmicu Mila Radulovića zvanog Kapetan i teško ubojstvo Damira Hodžića i Adisa Spahića, za što im prijeti zatvorska kazna od 40 godina. Marko Kilibarda je osumnjičen i za ubojstvo Vasje Delibašića 2018. godine u Baru.

Prilikom pretraga stanova na više lokacija u Beogradu pronađeno je vatreno oružje, revolver i dvije falsificirane osobne isprave Republike Crne Gore. Srbija će ih teretiti za nedozvoljenu proizvodnju, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih tvari iz članka 348. KZ-a, kao i za falsificiranje isprave iz članka 355. KZ-a.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
29. studeni 2025 20:17