Predsjednik Vrhovnog suda Venezuele Maikel Moreno odbacio je u srijedu američke prijetnje sankcijama za članove tog suda ako ne odbace vladu predsjednika Nicolasa Madura, dok je opozicijski lider Juan Guaido istog dana izjavio da su vlasti Madura uhitile potpredsjednika Narodne skupštine.
Ministarstvo financija SAD-a uvelo je 2017. sankcije protiv Morena i sedam glavnih članova ustavnog vijeća suda za odluke koje su "uzurpirale autoritet" zakonodavnog tijela pod nadzorom oporbe i Narodne skupštine, sada na čelu s Guaidom.
Potpredsjednik SAD-a Mike Pence izjavio je u utorak da će Trumpova administracija uskoro sankcionirati preostalih 25 članova suda, za koje oporba kaže da su Madurove pristaše.
"Mike Pence pokušava utjecati na vrhovne pravne vlasti Venezuele prijetnjama koje krš...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....