SUDAR S REALNOŠĆU

Ukrajini napokon stižu avioni F-16, ali nisu svi u ekstazi: ‘Dobit će ih 60, a znate li koliko imaju pilota?‘

Iako će F-16 biti važan faktor kada stignu, dug je put da se iz njih izvuče maksimum

Borbeni avion F-16 Zračnih snaga Belgije

 Gerard Gaudin/afp/profimedia/Gerard Gaudin/afp/profimedia
Iako će F-16 biti važan faktor kada stignu, dug je put da se iz njih izvuče maksimum

Napokon je došao kraj čekanju dugo očekivanom transferu doniranih F-16 Vipera u Ukrajinu. Očekuje se da će biti operativni tijekom ovog ljeta, tvrde američki, danski i nizozemski dužnosnici, javlja portal The Warzone.

- Zadovoljstvo mi je objaviti da je započeo transfer aviona koji dolaze iz Danske i Nizozemske, rekao je na NATO samitu američki državni tajnik Antony Blinken. ‘Ti će zrakoplovi ovog ljeta letjeti nebom Ukrajine kako bi se još učinkovitije branili od ruske agresije‘.

Američki predsjednik Joe Biden, nizozemski premijer Dick Schoof i danska premijerka Mette Frederiksen dali su zajedničku izjavu o avionima F-16 u srijedu. Oni su osigurani u okviru Koalicije sposobnosti zračnih snaga za Ukrajinu.

- Mi, su-čelnici Koalicije sposobnosti zračnih snaga za Ukrajinu...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
02. prosinac 2025 08:22