Najmanje je 26 ljudi poginulo a više od 50 je ranjeno u eksplozijama u srijedu u zračnoj luci u Adenu, privremenom glavnom gradu ratom zahvaćenog Jemena, kamo je netom stigla nova vlada nacionalnog jedinstva, u kojoj i ministar koji za napad optužuje pobunjene hutiste.
"Ovi teroristički napadi (...) neće obeshrabriti legitimnu vladu u obavljanju dužnosti", rekao je jemenski predsjednik Abd Rabbo Mansur Hadi, ne imenujući krivca, prenosi službena novinska agencija Saba.
No ministar vanjskih poslova Ahmed bin Mubarak optužio je hutiste, jemenske pobunjenike koji su u rujnu 2014. uz pomoć Irana poveli ofenzivu na glavni grad Sanu i osvojili velik dio zemlje, što je potaknulo krvavi rat.
"Na temelju svih informacija kojima raspolažemo", napad na vladu počinili su hutisti, napisao j...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....