U ORBITI, ALI NE RADI

VEĆ SE POKVARIO Sjevernokorejski satelit ne odašilje signale!

Raketa je postavila u orbitu objekt za koji sjevernokorejski režim tvrdi da je satelit za promatranje Zemlje koji emitira i domoljubne pjesme
 AP Photo/KCNA
Raketa je postavila u orbitu objekt za koji sjevernokorejski režim tvrdi da je satelit za promatranje Zemlje koji emitira i domoljubne pjesme

WASHINGTON - Satelit koji je prošlog tjedna lansirala Sjeverna Koreja ne radi, kako se čini, budući da ne odašilje nikakav signal, rekao je u ponedjeljak američki astrofizičar koji prati svemirske letove.

Sjedinjene Države i njihovi azijski saveznici ocijenili su da je lansiranje rakete u srijedu prošlog tjedna bilo uspješno. Raketa je postavila u orbitu objekt za koji sjevernokorejski režim tvrdi da je satelit za promatranje Zemlje koji emitira i domoljubne pjesme.

Johathan McDowell iz Instituta za astrofiziku Harvard-Smithsonian potvrdio je da je satelit doista u orbiti, ali da nije uhvaćen nikakav signal.

"Koliko znamo, satelit ne radi", rekao je McDowell, napomenuvši da ne zna je li uređaj radio nakon lansiranja.

Rekao je da uređaj možda emitira premalom snagom da bi ga...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 09:28